Vitol negrib maksāt Ventspilij

 

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju “Vitol” piederošais “Ventspils naftas termināls”, kas saskaņā ar iepriekš slēgto vienošanos ar Ventspils domi ik gadu maksāja pilsētas budžetā miljons eiro, to vairs nevēlas darīt.

Jau 2003. gadā starp domi un “Ventspils naftas termināls” noslēgtais un 2006. gadā uz 25. gadiem pagarinātais sadarbības līgums “Par naftas un naftas produktu transportēšanu caur Ventspils pilsētas teritoriju” paredzēja, ka uzņēmums ik gadu Ventspils budžetā ieskaita 1 miljonu eiro, plus noteiktus procentus no ieņēmumiem. Līguma pamatojums – “Ventspils naftas termināls” pilsētā pārkrauj bīstamas vielas, pilsēta atļauj, bet apmaiņā pret to iegūst finansējumu dažādiem Ventspilij noderīgiem sociālās infrastruktūras projektiem.

Pirms 2 gadiem “Ventspils naftas termināls” pilsētas budžetā ieskaitīja 1,3 miljonus eiro, bet 2015. gadā jau tikai 0,6 miljonus eiro. Pamatojoties uz iepriekš minēto, Ventspils dome tagad no uzņēmuma jau prasa 2,5 miljonus eiro, kas ir līgumā noteiktā summa plus kavējuma procenti.

“Ventspils naftas termināls” nevēlēšanos maksāt līgumā noteikto summu “caur puķērm” skaidro ar slikto sadarbību ar domi. Ventspils dome priekšsēdētājs A. Lembergs gan skaidro, ka ventspilniekiem svarīgāk ir svaigs gaiss, bet “Ventspils naftas termināls” pēdējā laikā, esot sācis jaukt klāt aromātiskos ogļūdeņražus.

Kādēļ aizsākās konflikts ?

Atgādināsim, ka 2015. gadā “Vitol iegādājās “Ventspils naftu”, kam pastarpināti pieder arī “Ventspils naftas termināls”. Jauno īpašnieku nesaskaņas ar Ventspils domi, visticamāk, skaidrojamas ar nevēlēšanos maksāt iepriekš līgumā paredzēto summu vai vēlme panākt sev izdevīgākus noteikumus pilsētas infrastruktūras izmantošanā. Laiks rādīs kā šis konflikts atrisināsies.